Pagini

duminică, 6 iunie 2010

Echipa Pelendavei castiga locul al II lea

Pe websitul ipa4dolj.ro am găsit zilele trecute un articol despre o întrecere sportiva. Conform articolului cu pricina, echipa manageriată de managerul-jucător Dănut Lăzaroiu a câștigat locul al doilea.
Felicitări.

PS: echipamentul ...unde e echipamentul?

Sâmbătă, 29 mai 2010, între orele 10.45-16.05 a avut loc "Cupa Doljului la minifotbal", în organizarea regiunilor I.P.A. 3 şi I.P.A. 4 Dolj la Baza de Pregătire Sportivă a Jandarmeriei, pentru echipe de 7+portar, participând 6 echipe.
Ediţia I-a a competiţiei s-a bucurat de girul Secţiei Naţionale, care l-a desemnat pe dl. vicepreşedinte Dumitru Derscanu pentru a fi prezent la aceasta. Ne-au onorat cu prezenţa şefi ai structurilor din care fac parte membrii I.P.A.
Competitorii s-au manifestat cu sportivitate şi au câştigat cei mai buni.
Regiunea 2 Dolj "Jiul" (Poliţia de Frontieră) a aliniat cel mai bun opt, ducând acasă la Calafat cupa, diploma locului I şi titlul de golgeter (Ovidiu Ţimbreanu).
Alte rezultate:
Locul al II-lea - Echipa Regiunii 5 Dolj (Penitenciarul Pelendava)
Locul al III-lea - Echipa Regiunii 3 Dolj (Jandarmeria).
Departajarea faţă de Regiunea 6 Dolj (Penitenciarul Craiova) - care a ocupat locul al IV-lea - s-a făcut prin lovituri de la 9 m.
Echipa Regiunii 6 Dolj a câştigat titlul de "Echipa fair-play", nemarcând goluri în cele 3 meciuri disputate.
Echipa Regiunii 4 Dolj (Penitenciarul de Minori şi Tineri Craiova) a ocupat locul al V-lea.
Echipa Regiunii 1 Dolj (Inspectoratul de Poliţie Judeţean) a obţinut locul al VI-lea.

Toţi participanţii s-au bucurat de revederea cu colegii prieteni.